DREAM of CRIME aneb JAK TO BYLO DOOPRAVDY - recenze

28. april 2014 at 10:20 | Marisol |  Different
Chtěla bych první poděkovat za tak krásnou a kladnou recenzi, kterou bych nečekala. Tuto recenzi napsala jedna ze čtenářek mých povídek k povídce DREAM of CRIME aneb JAK TO BYLO DOOPRAVDY a její postavám.
A jsem jí za to velice vděčná, protože je jedna z mála čtenářů, která mé povídky jak čte tak i komentuje. Takže děkuji... Úžasný


Těmi to slovy bych chtěla poděkovat autorce této povídky, která mi opět otevřela oči. Nejenže je napsaná tak jednoduše, ale má něco do sebe. A to se u dívčiny, kterou moc dobře znám, nevidí každý den.

Tato povídka mě velice zaujala hned na první čtení. Četla jsem i její předchůdkyni (sestru) DREAM of CRIME. Tuto povídku jsem měla ráda…
Ale já se chci dnes věnovat povídce DREAM of CRIME aneb JAK TO BYLO DOOPRAVDY.
Většinou to bývá tak, že se první kapitola odflákne (znám to z vlastní zkušenosti). "Nač se paplat s první kapitolou, když mám toho tolik do druhé." říkala jsem, když jsem ještě psala povídky. Ale tato povídka má své výhody. Když se něco pokazí v jedné kapitole napraví se následující. Povídka se mi líbí nejen, že má zajímavý děj, ale taky tím, že se podíváme do něčího života.
Tato povídka bude mít již asi cca 80 kapitol a to mě těší, protože jí ráda čtu.


Můj popis k této povídce:

Marisol Caineová je patnáctiletá dívka, která je obyčejnou studentkou na Univerzitě Miami. Je navíc dcerou poručíka Horatia Cainea, který vede speciální tým kriminalistů v laboratoři MIAMI - DADE.
Marisol to však nemá na univerzitě jednoduché. Musí totiž snášet posměchy čtyř studentek, které zná už od základky. Má však dobré přátelé, které se jí vždy zastanou. Jednoho dne, když se vrací Marisol ze školní knihovny ke své skřínce se střetne s Kevinem Halliwelem, který se do ní zamiluje. Potkají se ještě jednou a tentokrát už jí nabídne, že jí odveze domů. Po pár týdnech začnou spolu chodit.
Marisol to však nebude mít zas tak jednoduché. Když se má s Kevinem sejít ve starém skladišti v Colar Gables stane se svědkem vraždy Kevinova strýce Raymonda. Dá se na útěk, ale jeden z mužů si jí všimne a začne jí vyhrožovat… nakonec jí, ale pustí. V obchodě Raymonda Halliwela jsou zabaveny stovky sošek, které jsou pravděpodobně vyrobeny z drog. Zatčeni jsou jak Marisol tak i Kevin, protože na několika soškách jsou nalezeny jejich otisky. Marisol je propuštěna, ale Kevin zůstává ve vazbě. Marisol volá svému otci proč musel Kevin zůstat ve vazbě… Její otec totiž musel odjed kvůli jednomu případu do Orlanda. Kevina nakonec po několika dnech propustí.
Vše se nakonec, ale obrátí ve velký zvrat, když se najde na stavbě tělo Grega Jonese, který byl zabit stejnou ráží kulky jako Raymond Halliwel. Horatio má podezření, že spolu tyto vraždy souvisí. A má nejspíš pravdu… Horatio na jedné ze sošek najde otisky Petera Simmonse. Ty ho zavedou do jeho domu a tam najde co by nečekal. Najde tam fotografie a videa, na kterých je jeho dcera. Teď už moc dobře ví, že je Marisol v nebezpečí a převeze jí na bezpečné místo.
Horatio jí odveze na jejich chatu v Coral Gables, myslí si totiž, že tam bude v bezpečí…, mýlí se… Marisol nakonec Peter se svým spojencem Patrickem Marshallem unese.
Patrick, který dostal za úkol Marisol hlídat, i když je přivázaná ke sloupu je odhodlán udělat něco pro sebe a svého nemocného syna. Rozváže Marisol a pokusí se jí ze skladiště, kde jí Peter drží odvézt. To se mu, ale nepodaří, protože ho Peter postřelí a Marisol se pokusí ze skladiště odvézt. Na štěstí se tam včas objeví Horatio a jeho kolegové a Petera skončí v márnici.
Patrick naštěstí vyvázl jen z kulkou v rameni, a Marisol bez jakéhokoliv zranění. Patrick je stíhán na svobodě a dostal do péče svého nemocného syna. Všechno má, ale své pro a proti, když se Marisol vydá se svými kamarádkami do jedné z miamských kaváren tak se z čista náhodou objeví v televizi reportáž o jejím únosu. To vyprovokuje pozornost u jednoho muže, který si Marisol vyfotí… Marisol z kavárny uteče. Na konec se všichni studenti Univerzity Miami rozloučí se školním rokem na plese.
Začátek nového školního roku přinese spoustu nového. Jako je třeba nová studentka Madison Eppsová, dcera ředitele školy, a ne jen to… Marisol kvůli tomu co se stalo před třemi měsíci v kavárně Colar Gables musí s každou maličkostí chodit za svým otcem.
Zavražděnému Filipu Vogelovi, který se nejspíš pohádal se svým kolegou přímo na veřejnosti bylo teprve dvacetosm let. Nalezená vražedná zbraň ukáže na Terryho Blooma, který však řekne, že mu někdo zbraň ukradl. Potvrzení o krádeži mu dalo i alibi. Nakonec navede Horatia na jméno neznámého fotografa, protože případ je stále otevřený. Jako neznámého fotografe uvede jednoho z policistů George Olanského. Horatio je to podezřelé…
Z vraždy Filipa Vogela nakonec usvědčí jeho kolegu Markuse Erstnera a jeho milenku Monicu Kernerovou nebo-li Sophii Mc'Parkerovou.
Měsíc uplynul jak voda a případ neznámého fotografa byl stále otevřený. Marisol jde po škole do tělocvičny za Kevinem. Když tam, ale vpadne Justin s kamerou Marisol uteče. Myslí si totiž, že to měli naplánované… Bylo však, ale úplně jinak.
Po půl roce se na Univerzitě Miami objevuje nový student medicíny John Cruise. Ten se na první pohled zamiluje zrovna do Marisol a po nějakém čase začnou spolu chodit. Avšak nepřinese to nic dobrého. Marisol se totiž několikrát zraní a to na motorce a při zkušebním tanci do školní soutěže. A to vše se stalo za přítomnosti Johna. Horatio zakáže Marisol, aby se s Johnem přestala stýkat a to jen proto, že se zranila, ale taky proto, že má John ve svém trestním rejstříku pár prohřešků. Marisol se však i přes otcovi zákazy nadále s Johnem stýká.
Marisol se jednoho dne popere se svojí spolužačkou Madison, která je navíc dcerou ředitele školy. Horatio nakonec zjišťuje, že Marisol bere drogy… To už je však na Horatia moc a zakáže Marisol aby se stýkala se svými kamarády. Vezme jí mobil a hlídá ji. Marisol však i tentokrát poruší otcovy pravidla.
Po měsíci po tom to incidentu se v Miami objeví záhadná žena, která se představí jako Julia Carsonová, matka od Marisol. Když se to však Marisol od svého otce dozví, je naštvaná a nechce mít se svojí matkou nic společného. Dokonce se s ní pohádá natolik, že se Horatio nezastane jí, ale Julie.
Po pár dnech, když už konečně Marisol dojde, že je to její matka, je příliš pozdě… Někdo totiž její matku zavraždí a ta umře přímo v náručí Horatia… Horatio tuší kdo by to mohl být a snaží se ochránit Marisol. To se mu, ale nepodaří, protože někdo Marisol unese až do New Yorku. Teď už Horatio ví, že má co dělat ze starými přáteli. Proto odjede do New Yorku tam požádá svého bývalého kolegu Earla O'Briana, aby mu pomohl Marisol najít…
Uběhly dva týdny od vraždy manželů Walkerových a případ byl stále i po zatčení jejich vraha v pleném proudu. (viz. povídka DELIBERATE CRIME) Na Marisol je vydán zatykač. Podle všeho ho vydal někdo z laboratoře kdo má spadeno na Horatia… Je tomu, ale opravdu tak? Marisol někdo ve vězení zmlátí a ta je ve vážném stavu převezena do nemocnice. Její stav je na tolik vážný, že musela být po operaci převezena na pokoj JIP. Horatio žádá státní návladní, aby přesunula soud o pár dní…, vyhoví mu, ale jen co se Marisol probudí je soud opět přesunut.
Po dvou týdnech po tom soudu se Marisol vrací do školy. Nemá to však jednoduché, protože si z ní skoro každý utahuje. Zastání našla u svých přátel a blízkých…


Můj vlastní popis postav:

Lt. Horatio Caine - Náš starostlivý poručík. Ten se nezmění… Pokud se jedná o jeho dceru, vždy si o ní dělá starosti. Taktéž si dělá starosti o někoho ze svého týmu. Je to prostě takový starostlivý poručík, ten se prostě nemění.
Calleigh Duquesneová - Snaží se pomáhat. Je milá, hodná a hledí si své práce.
Eric Delko - Sympatický chlapík, který se hledí většinou své práce.
Alexx Woodsová - Skvělá patoložka.
Ryan Wolfe - Většinou je zvědavý co se kde šustlo, ale jinak si hleděl své práce. Je docela sympatický.
Natalia Boa Vistová - Hledí si hlavně své práce a snaží se pomáhat.
Frank Tripp - Vždy podá Horatiovi podrobné informace o místě činu.
Marisol Caineová - Dcera poručíka Cainea, která ne vždy svého otce poslechne na slovo. Nesnáší jeho pravidla a stojí si vždy za svým. Je taky hodně tvrdohlavá, a ne vždy její nápady skončí se šťastným koncem.
Katherine Halliwelová - Nejlepší kamarádka Marisol. Jsou nerozlučné a vždy se navzájem svěří i s tím necitlivějším tématem.
John Cruise - Podle mě se chová někdy jak nafoukanec. Marisol má rád to se mu musí nechat, ale ne vždy se zavděčí jejímu otci.
Julie Riemsová - Jedna z těch, které prvně Marisol nenáviděly a šikanovaly. Pak se usmířily a jsou z nich nejlepší kamarádky.
Lena Brucksová - Královna nerozlučné čtverky. Ta právě má na svědomí nenávist proti Marisol.
Judy Changová - Její otec je právník. Takže to má podobné jako Marisol.
Christina Buttlerová - Po spřátelení s Marisol se jí snaží pomáhat stejně jako zbytek jejich party.
Jack - Nejlepší kamarád Thomase. Jsou nerozluční a dokážou vymyslet ty největší kraviny co můžou existovat, proto se taky někdy dostanou do průšvihu.
Thomas - Nejlepší kamarád Jacka. Snaží se dát najevo, že má rád Katherine, ale ještě se k tomu neodvážil…
Profesor Victor Davis - Na začátku neměl rád snad ani jednoho studenta. Ale pak jim začal pomáhat. Obzvlášť Marisol.
Rebecca Nevinsová - Tak do téhle se nám zamiloval Horatio. Když to zjistila Marisol, nebyla moc ráda a dala to na sobě znát.
Yelina Salasová - Patří do rodiny Caineů. Marisol se snaží pomoct, když je v nouzi.
Billy - Seržant, který je většinou pověřen hlídáním Marisol, když je v nebezpečí. Jinak je to pohodový chlapík, který i vtipkuje.
Kevin Halliwel - Bratr Katherine. V prvních třiceti kapitolách chodil s Marisol Caineovou. Po jejich rozchodu odjel do New Yorku. Neodpovídal jí na vzkazy, nebral jí telefon. Změnil si dokonce i číslo. To je mi tedy povedené kvítko…
Rick Stetler - Snaží se cokoliv hodit na Horatia nebo někoho z jeho týmu. Zatím se mu to, ale nepodařilo.
Lily Cruiseová - Matka od Johna. Je velice milá a hodná. Oblíbila si Marisol.
Dominic Cruise - Otec od Johna. Sympatický chlapík a drzoun.
Taylor - Teta Johna Cruise, která ráda vtipkuje stejně jako její manžel David.
David - Strýc Johna, který má rád vtípky… A ne vždy se mu všechno podaří.
Julia Carsonová - Matka od Marisol. V Miami se objevila po deseti letech. Za těch celých deset let jí měla Marisol za mrtvou. Marisol si snažila získat, ale ta ji ignorovala. Marisol se s ní usmířila až, když bylo příliš pozdě…
Naigel - Bratranec Johna, který musí všechno vědět.


Povídku hodnotím 100%.
Povídku doporučuji těm, kteří se chtějí zažít do života obyčejné holky, která je navíc dcerou policisty a nemá zas tak jednoduchý život oproti ostatním.
Musím uznat, že i ostatní povídky, které jsem četla jsou tak skvělé jako tahle. Ale tahle stojí za zmínku, jen z toho důvodu, že budeme mít za chvíli přes 100 kapitol.
Jen tak dál…


Dana Mikulová
dana.mikulova7seznam.cz
 


Comments

1 Dana Dana | 28. april 2014 at 15:54 | React

Jé děkuji za publikaci :-) Jsem ráda, že se líbí ;-)  8-)

2 Běla F. Běla F. | 29. april 2014 at 15:29 | React

Super recenze Danny :-) Povedla se ti, chválím 8-)
Nejvíc se mi líbí ty popisy postav, hlavně u Horatia :-P

3 Marisol Marisol | Web | 29. april 2014 at 15:42 | React

[1]: Jo jaksi tam psala o Thomasovi, že má rád Katherine, tak to brzy praskne...
A v jaké kapitole to se musíte holky nechat překvapit, ale bude to určitě za co stát, aby jste si to přečetly :)

4 Běla F. Běla F. | 29. april 2014 at 15:57 | React

[3]: tak na to jsem zvědavá :-P

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.