Názor na povídku DREAM of CRIME

13. august 2011 at 15:07 | Marisol |  Story DREAM of CRIME
Můj názor na povídku DREAM of CRIME

Jelikož se mi povídka Dream of Crime moc líbila, rozhodla jsem se zdělit na ni svůj názor. Avšak abych mohla splnit všechny podmínky, musela jsem čtení dohnat, neboť jsem to trochu zanedbávala. A myslím, že to byla chyba.
Povídku hodnotím 100%.

Děj se točí kolem hlavní postavy, kterou je dcera poručíka Cainea, Marisol Caineová. Do povídky je zamotána spousta napínavých situací, které někdy vyvrcholí jinak, než by mohl čtenář očekávat. Povídka je zaměřena hlavně na složitý život mladé Marisol a její rodiny.

Popis DREAM of CRIME I.
Dokud se po jedenácti letech nevrátí Marisolin bývalý přítel John Cruis, žije Marisol a její rodina poklidný život. John byl kvůli krádeži na pět let ve vězení. Když zjistí, že Marisolina pětiletá dcera Vanessa má stejné oči jako on, zajede do nemocnice a nechá si udělat testy otcovství. Ty prozradí, že je Vanessin otec. John to oznámí Horatiovi. Ten se na to potom ptá Marisol, protože si myslel, že Vanessa je Kevinova (přítel Marisol) dcera.
Potom obviní Johna, že spáchal vraždu šestnáctileté Molly a paní Petersové. Ovšem říkal, že měl alibi. Pak se vše zamotá, neboť v domě zavražděné najdou krev otce Molly. Avšak ten měl být v tu dobu ve Španělsku, daleko od domova. Jak je tedy možné, že se tam dostala?
John poví o Vanesse také svému právníkovi Saimonu Winstnovi. Ten potom nechá Marisol vzakz, že ví o Vanesse a chce, aby se mohl John s Vanessou dvakrát týdně vídat. Marisol to odmítá a nechce do jejich záležitostí Vanessu tahat.
Potom se kvůli Vanesse a práškách, které Marisol bere, ona a Horatio pohádají. Tato hádka neunikne ani jejich kolegům. Když se nakonec Marisol rozhodne vše říci Kevinovi, někdo ji předběhne a Kvevin od ní odejde. Pak se John a Kvevin poperou. Kevin chce, aby John nechal jeho rodinu napokoji. Když mu v nemocnici ošetřovali rány, potká se s Horatiem, který tam byl kvůli Marisol. Ta se předávkovala prášky.
Mezitím John vše oznámí svému právníkovi. Ten mu řekne, že už ho nehodlá dále zastupovat. Johna to rozčílí a vytáhne zbraň. Nakonec ho zastřelí. Z vraždy Saimona Winstna ho neusvěčili, neboť měli nepřímé důkazy. Potom najde Alexx jeho DNA za nehty zavražděného. Přesto John k soudu nejde. Paní Petersovou zavraždila Andrea Lewisová a Molly Williemsovou Peter Novak.

Popis DREAM of CRIME II.
Při uvítací oslavy nových kolegů Jesseho a Michaela uslyší kriminalisté z nedalekého bytu křik. Rozhodnou se tam okamžitě jít. Obyvatelé toho bytu řeknou, že se nic neděje, že oslavují jenom narozeniny.
Marisol se dovídá, že se do Miami vrací její bratr David. Vztahy mezi nima nejsou úplně nejlepší. Marisol se na něho zlobí, že jí nedal vědět trochu dříve, že přijede.
Když Kevin ukazuje svému kolegovi Robertovi prsten pro Marisol, příjde jeho šéf, že s ním chce mluvit. Kevin pozval Marisol na večeři, protože ji chce požádat o ruku.
V jednom místím baru byl zabit muž. Vyšetřovatelé byli přivoláni na místo činu. Horatio si vzal od barmana popis vraha. Marisol na místo činu přijíždí, když už tam poručík není. Vanessa jí totiž schovala služební průkaz, neboť chtěla, aby byla maminka s ní doma.
V laboratoři se Horatio setká s ženou Lauren. Ta chce, aby Horatio něco Marisol řekl. Ovšem ten tvrdí, že jí to poví, až nastane správný čas. Potom dělá Marisol analýzu DNA z místa vraždy a narazí na jméno Lauren Marková (žena, která oslavovala narozeniny, když při oslavě nových kolegů je vylekal křik). Když tam příjde David, Marisol podotkne, že vypadá jako jejich matka. Jenže David tomu nevěří a říká, že jejich matka je mrtvá. Poté se podívá na fotografii ženy a přikývne, že opravdu vypadá jako jejich matka.
Marisol po hádce s Davidem jede domů, tam se setká s Kevinem. Diví se, jaktože je už doma. Ten jí poví, že dostal padáka, poněvadž ho prý viděli, jak palí falešné peníze. Leč to byla lež. Pak se u nich doma zastaví Lauren Marková a řekne Marisol, že je jí líto, co se stalo její matce, a že zná Horatia. Hned odejde.
Večer jde Marisol s Kevinem na domluvenou večeři. Kevin si poklekne a vytáhne prsten. Následně se Marisol zeptá jestli si jí vezme za ženu. Marisol v rozpacích odpovídá, že ano. Když Kevina objímá, padnou výstřely. Marisol drží Kevina v náručí a snaží se zastavit krvácení. Ve chvíli, kdy přijede sanita, Kevin upadá do bezvědomí. Jelikož Kevin stratil hodně krve, potřebuje dárce. Jediný, kdo má stejnou krevní skupinu je John. Tak se Marisol a John usmíří, ale John chce od ní na oplátku také něco.
Marisol potom najde dopis od své matky. Z něj se dovídá, že její matka žije. David to věděl celý dvanáct let. Lauren Marková je krycí jméno její matky. Ovšem Horatio nechtěl, aby se to Marisol dověděla.
Když Horatio uvidí Johna s Marisol, odvolá ji z Kevinova případu. Rozčílilo ho, že Marisol pozvala Johna k sobě. Ani se jí nezeptal proč. David mu v laboratoři řekne, že tuší, proč chtěla Marisol s Johnem mluvit. Aby daroval Kevinovi krev. Tak sleduje Marisol a ž do nemocnice a pak zavolá Horatiovi. Když David uvidí Johna, pohádají se. Nebýt Marisol, poprali by se.
Navíc celou dobu se chce někdo Marisol pomstít. Ta kulka nebyla pro Kevina, ale pro ni.

Popis postav
Horatio Caine: Ano, ano… náš starostlivý Horatio. On se nezmnění. Navždy zůstane stejný. Jemu vždycky záleželo na druhých, zvláště na těch nejbližších.
Calleigh Duqusneová: Call je mladá sympatická dáma. Vždy se snažila pomoct. Navíc svou práci zvládá na jedničku.
Eric Delko: Hledí si hlavně své práce. Je sympatickej.
Alexx Woodsová: Zodpovědná patolžka. Svou dělá dobře.
Ryan Wolfe: Tak ten mi v povídce příjde jako takový slídil. Až moc zvědavej, neunikne mu nic a pořád se vyptává.
Natalia Boa Vista: V povídce se moc nevyskytovala. Hleděla si hlavně své práce.
Frank Tripp: Frank dělá svou práci. Vždy poddá Horatiovi informace o místě činu.
Marisol Caineová: Milující matka. Je jasné, že chce mít Vanessu pro sebe. Také je pochopitelné, že vždy nedá Horatiovi o sobě vědět, ovšem on si o ní dělá starosti.
Jesse: Ten ještě v povídce neměl žádnou velkou roli, takže nemůžu posoudit.
Michael: To samého jako u Jesseho.
David Caine: Je to dobrý bratr. Je jasné, že má o Marisol strach, ale na Johna tak vyjet nemusel. To se mi zdálo přehnané. Vždyť John zachránil Kevinovi život.
John Cruise: Tak ten se mi zdál ze začátku jako psychopat. Chtěl Marisol za každou cenu zpět a nemohl pochopit, že ona miluje někoho jiného. Avšak potom v druhé části povídky se už choval přijatelně.
Kevin Haliwell: Milující přítel, který chce pro Marisol jen to nejlepší.

Marky (foto-maky.blog.cz)
 


Comments

1 Marky Marky | Web | 13. august 2011 at 15:25 | React

Děkuji za zveřejnění :-) Koukám, že je to opravdu strašně dlouhé :-D Příště se budu snažit to trochu zkrátit :D

2 Tanjík Tanjík | 13. august 2011 at 16:34 | React

moc pěkne si to napsala :-)

3 Klárka Klárka | 13. august 2011 at 16:50 | React

ahoj menší dotaz pro Marky, nemá tam být ve větě: Navíc celou dobu se chce Marisol pomstít.
Navíc celou dobu se chce někdo Marisol pomstít. nemá být napsaná takhle? Nemysle jsi to tak? :-)

jinak máš to pěkně napsané :-)

4 Marky Marky | Web | 13. august 2011 at 17:20 | React

[3]: Jasně, mám to tak být. Děkuji za upozornění. Dopisovala jsem to narychlo, takže je možné, že něco nebude dávat smysl.
Opravíš to prosím, Marisol? :-)

5 Marky Marky | Web | 13. august 2011 at 17:36 | React

Děkuji:-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.