Poslední díl šesté řady. 6x21 Munice za všechny peníze (bohužel anglicky).

6. august 2010 at 13:52 | Marisol_admin. blogu |  Description of Parts

Tým CSI přivolají k opuštěné budově, z níž z okna vypadl Manny Ortega. Když nová soudní lékařka Shannon Higginsová prohlíží mužovo tělo, padne několik výstřelů a ona padne mrtvá k zemi. Sledujíc trajektorii kulky v Mannyho těle, Calleigh a Eric zjistí, že se střílelo z blízkého parkovacího domu, kde najdou několik projektilů. Otisky je přivedou k Bradovi Gowerovi, majiteli společnosti distribuující střelivo. Vyjde najevo, že ne všechny jeho obchody byly legální - mnoho peněz pocházelo z nezákonného prodeje starého sovětského střeliva.Zločiny s největší pravděpodobností souvisí s obchodníky se zbraněmi, agentem celní správy a novým nevlastním otcem Horatiova syna.

Brada zatknou a brzy se přizná - Manny mu prý nabídl zásilku nového, vysoce kvalitního střeliva. V době schůzky Brad zjistil, že ho Manny podvedl, a tak ho vytlačil skrz okno. Později jeho tělo provrtal několika kulkami, aby se ujistil, že je mrtvý, ale bohužel, pod palbou se ocitla i Shannon. Když Brada odvádějí k policejnímu autu, někdo ho zastřelí z okolo jedoucího auta.

Analýza Bradova těla ukáže, že ho zabili celkem novým druhem střeliva, navrhnutého tak, aby vybouchlo až v těle oběti. Calleigh zavolá federálního agenta, který poslední měsíce sleduje obchod s tímto nebezpečným střelivem. Agent netuší, kdo ho vyrábí, ale poskytne Calleigh aspoň seznam kupců. Mezi nimi se nenachází nikdo jiný než Ron Saris. Horatio vyslýchá svého starého protivníka, ale Ron má na dobu Bradovy vraždy dokonalé alibi. V tom čase se totiž oženil s Julií, matkou Horatiova syna Kylea. Horatio žádá Julii, aby se synem opustila krajinu a upozorní ji, že Ron chce jen její peníze. Přesvědčený o tom, že Ron chce zabít Julii i Kylea, chce se s ním pozdě v noci sejít.

Mezitím najdou auto použité na střelbu. Je starostlivě vyčištěné a jsou odstraněny všechny důkazy, které by vedly k vlastníkovi. Následně pomocí nalezeného mobilního telefonního čísla se podaří šoféra vypátrat - jde o Colina Madisona, dalšího zaměstnance muniční společnosti. Ten se přizná, že střílel po Bradovi, ale jen proto, že jeho samotného ohrožovali pistolí. Za příslib mírného trestu slíbí, že zavede vyšetřovatele k objednavateli. Juana Ortegu zatknou ve skladu, kde spolu se svým bratrem Mannym vyráběl střelivo. Juan zabil Brada jako pomstu za bratrovu smrt. Když ho odvádějí pryč, vyhrožuje Horatiovi, že pokud ho zatkne, nahněvá to mnoho lidí.

Když je Juan bezpečně pod zámkem, chce Horatio dořešit problémy s rodinou a jde na dohodnutou schůzku na soukromém letišti.Ještě před příchodem Kylea a Julie, zazní výstřel a Horatio padne k zemi. Dostihl Horatia konečně někdo z jeho nepřátel?


 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.